xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İyi Bir E-Ticaret Sitesi Kurmanın Püf Noktaları

0 2.175

Bir e-ticaret sitesinin firmayı tanıtan bir broşür olmanın ötesine geçebilmesi, iyi bir kazanç sağlayabilmesi için bazı özel teknik özelliklere ve detaylara sahip olması gerekir. Yazacağı yazılar için birçok farklı konuyu araştıran biri olarak ne kadar çok insanın böyle bir girişime heveslendiğini görüyorum ve bu konuyu da araştırarak yardımcı olabilecek bir yazı hazırlamak istedim. İyi bir e-ticaret sitesi kurmak isteyenlere de öncelikle bu konuyu sıkı bir şekilde araştırmalarını öneririm. İnternette bu işin ne kadar bir sermaye gerektirdiğinden web sitesi tasarımı konusuna, e-ticaret sitelerine seo yapma yollarından başarılı ve başarısız uygulamalara kadar her konuda bilgiler bulabilirsiniz.

E-ticaret sitesi tasarımı:

Dolaşım kolaylığı bu tip sitelerin başarısını etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Herhangi bir web sitesi için de önemli olan bu faktör e-ticaret siteleri söz konusu olduğunda daha da önemli. Bu tarz sitelerde çok sayıda ürün olması ürüne erişmenin zorlaşmasına yol açıyor ve müşteri, dolayısıyla da satış kaybetmemek için mantıklı bir dolaşım sistemi oluşturmanız gerekiyor.

Bir ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız sitenizin tasarımı abartısız ve sade olmalı. Çünkü amaç sitenin tasarımını değil satmak istediğiniz ürünleri ön plana çıkarmaktır.

Belirli bir tarzı olan, marka haline gelmiş veya gelmeyi hedefleyen bir şirket için açılacak sitenin tasarımı ve renk düzeni bir yandan sunulan ürünlerle eşleşmeli, diğer yandan müşterilere cazip görünmelidir.

Arama kutusu kolay ulaşılabilir bir alanda ve gerekiyorsa 1’den fazla sayıda olmalıdır.

e-ticaret sitesi açmanın püf noktaları

Bir dükkanın vitrini satıcı çekmek açısından ne kadar etkilidir bilirsiniz, aynı şey e-ticaret siteleri için de geçerli. Doğru seçilmiş ürünlerin kaliteli fotoğraflarla sunulması gerekiyor. Benzer özelliklere sahip ürünler ard arda gösterilmemeli ki potansiyel müşteriler bunalmasın. Vitrin sıklıkla güncellenmeli; stokta olmayan veya popülaritesini yitirmiş ürünler kaldırılmalı. Satış alanınızda her zaman yeni ve ilgi çekici ürünler olmalı. Kampanya, duyuru ve indirimlerin gösterileceği alan kullanıcıların kolayca görüp anlayacağı şekilde ayarlanmalı.

Bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız şunu bilmelisiniz ki sitenin yavaş çalışması size çok şey kaybettirir. Gereğinden fazla resim ve animasyon yüklemek sitenin performansının düşük olmasına yol açabilir, bu da size müşteri kaybettirir. Kullanıcı kendisi için hazırladığını bölümleri hızlı ve kolay bir şekilde gezebilmelidir.

Potansiyel müşterilerinizin bir ürünü birçok açıdan görmelerini sağlamak size çok şey kazandırır. Ayrıca belli bir ürüne bağlı spesifik ürünler de kolayca görülebilmelidir. Arama seçeneğinin yanında arama daraltma seçeneği de olmalıdır.

İyi bir e-ticaret sitesi her açıdan müşteri memnuniyetini sağlamalıdır.

Sağlıklı bir e-ticaret sitesinin birçok bilgiyi barındırması gerekiyor. Bunların en önemli olanlarını sıralamak gerekirse; kapsamlı, sıklıkla değiştirilip güncellenen bir ‘sık sorulan sorular’ bölümü olmalı ve gerekiyorsa sitedeki her sayfadan buraya link verilmeli. Firmanın kimlik ve iletişim bilgileri açık ve net bir şekilde sunulmalı. Müşteri hizmetleri bölümü olmalı, her sayfada bu bölüme bağlı bir link olmalı. Bu bölüme gelen alıcıların bütün soru ve şikayetlerine kısa zamanda geri bildirim yapılması da çok önemli.

Sitede gerçekleşecek ticari işlemlerin ve para transferlerinin hangi hukuka tabi olduğunun ve bütün hukuki zorunlulukların belirtilmesi gerekiyor. Satılan malların, sunulan hizmetlerin teslim koşulları ve tabi oldukları sınırlamalar mutlaka belirtilmeli. Farklı şehirlere ve yurt dışına yapılacak satışların koşulları, uzaklığa göre değişen fiyatlar, ek ücretler gibi.

iyi bir e-ticaret sitesi kurmanın yolları

İyi bir e-ticaret sitesi ziyaretçiye kolay ödeme olanakları sunmalıdır.

Çok fazla adımdan oluşan, kafa karıştıran ödeme şekilleri müşterilerin siteden soğumasına, alışverişten vazgeçmesine sebep olur. Ödeme adımları olabildiğince az olmalı. Kolayca, rahatça, kısa sürede ödeme yapabilen bir müşteri bu olumlu alışveriş deneyimini unutmayacak ve sizde bulunan ürünler için size gelecektir. Bunun tersi de geçerli tabii. Birçok kullanıcı karmaşık işlemlerden dolayı sıkılıp, sinirlenip son anda alışverişten vazgeçebiliyor. Satış sürecinin kısa olması müşteri memnuniyetinin önemli şartları arasında. Üyelik formu, onay süreci vb. adımların sayısı ne kadar az olursa, müşteri kasaya ne kadar hızlı yönlendirilebilirse o kadar iyi.

Müşteriyi ilgili-alternatif ürünleri de almaya teşvik etmek önemli.

Müşterinize aldığı ürünlere benzer, onları tamamlayacak ürünler de sunarak sepetine daha fazla ürün koymasını sağlayabilirsiniz. Hatta bunu alternatif ürünler için de yapabilirsiniz. Yani ‘bu ürünle bu da gider’ durumu ve/veya ‘bakın bizde bunlar da var’ durumu.

Ürünlerin cazip bir şekilde tanıtılmasının önemi:

Bir e-ticaret sitesinde sözlü olarak tezgahtarlık yapmak söz konusu değildir, ürünler hakkında fikir veren şey onlarla ilgili resimler ve yazılardır. Kaliteli fotoğraflar önemlidir ama yeterli değildir; onların üzerinde alıcıları pozitif yönde etkileyecek değişiklikler yapılması gerekir. Sitede bulunan yazılar ve görseller müşteriyi önemli ölçüde etkileyecek unsurlardır. Bu yüzden ek resimler ve videolar kullanmalı, düzgün ve net bir şekilde yapılmış ürün açıklamaları eklemelisiniz.

Bilgi sayfaları:

Belirli bir ürünü satıyorsanız sitenizde o ürünle ilgili konulara dair bilgiler de bulunması olumlu bir etki yaratır. Örneğin saç kozmetikleri satan bir sitede saç bakımı konusunda bilgiler olabilir, cep telefonu aksesuarları satıyorsanız cep telefonu alırken dikkat edilecek konular vb. konularda makaleler ekleyebilirsiniz.

iyi bir e-ticaret sitesi nasıl olmalı

E-ticaret sitelerine seo yapmanın yolları ve önemi:

E-ticaret siteleri için yapılacak seo çalışması herhangi bir blog veya web sitesi için yapılacak seo çalışmasından farklıdır; daha ayrıntılı ve karmaşıktır. Birçok dijital pazarlama yöntemi olmasına rağmen seo konusu halen öncelikli ve önemlidir. E-ticaret siteniz için alakalı backlinkler bulmanız gerekir ki bu hiç kolay değildir. Bu konuda Google Trends aracından faydalanabilirsiniz. Yükselmek istediğiniz kelimeyi ekrana yazdığınızda ‘önerilen kategoriler’ bölümü çıkar karşınıza, buradan alakalı backlink alabileceğiniz sitelere ulaşmayı deneyebilirsiniz. Google kullanmak istediğiniz kelimeyle sizin aklınıza bile gelmeyen sektörler arasında bağlantı kurabilir. Aynı şeyin/şeylerin ticaretini yapan birçok rakibiniz olduğuna ve rakip backlink almak neredeyse imkansız olduğuna göre ilgili backlink alabilmek için araştırma yapmanız gerekiyor.

Sosyal medya optmizasyonu e-ticaret siteleri açısından da gayet önemlidir. Büyük firmalar, büyük markalar bu konuyu bir sosyal medya uzmanı veya bu konuda uzman olan bir ekiple yürütürler. Sosyal medya hesapları açıp ürünlerini paylaşmak herkesin aklına gelir ama pek çok kişi bunu doğru bir şekilde yapmaz. Hevesle gelişigüzel hesaplar açıp bunlarda bütün ürünlerini bir çırpıda paylaşan insanların büyük kısmı bir süre sonra bu işin peşini bırakırlar. Küçük bir e-ticaret siteniz varsa ve burada kısıtlı ürünler yayınlayacaksanız, onları sürekli güncellemeyecekseniz buna göre davranmalısınız. Örneğin önce hesapların tasarımını web sitenizle, ürünlerinizle alakalı hale getirmelisiniz. Daha sonra sayfanızı beğendirmek için çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Yaptığınız her paylaşımın direkt ürün tanıtımıyla ilgili olması gerekmiyor. İlgi çekici konular, espriler, videolar, anketler aracılığıyla sayfaya ziyaretçi toplayabilir, arada bir de ürün tanıtımı yapabilirsiniz. Şöyle düşünün; ürünleriniz çok sayıda değilse ve onları sürekli güncelleyemeyecekseniz sitenin sosyal medya sayfasına ilgi çekmenin yolları neler olabilir? Düşünür, araştırır, popüler site sayfalarını incelerseniz bu konuda pek çok fikir bulabilirsiniz.

sağlıklı bir e-ticaret sitesi nasıl olmalı

Forum sitelerinde ürün tanıtımı yapmak bir e-ticaret sitesine çok şey katabilir. Bunu yaparken sitenizi değil ürünlerinizi ön plana çıkarmaya odaklanın. Sitenizle ilgili kişilerin dikkatini çekmek ve değerli backlinkler almak istiyorsanız başlık açmak ve link almak için alakalı forumları tercih edin.

Blogger, Blog, WordPress, Tumblr gibi popüler ve hızlı indeks alan servisler üzerinden açılacak paravan siteler e-ticaret sitelerini geliştirmek için önemlidir. Belli bir ürünün satışını yaptığınız bir e-ticaret siteniz mi var; o ürünün bir üst versiyonu, ürün hakkında bilgiler içeren başka bloglar açın ve bunlardan sitenize link verin.

İyi bir e-ticaret sitesi nasıl olmalıdır?’sorusunun cevabını bulmak gerçekten kolay değil, içerikler ve reklam tıklamaları üzerinden ziyaretçi ve/veya gelir elde etmeyi amaçlayan bir web sitesinin şartlarından farklı ve daha ayrıntılı şartlar söz konusu. Başarıyı etkileyen çok fazla faktör var ve bunları ölçümleyip güçlü-zayıf yönlerini ayıklamak çok da kolay değil. Konuya ‘atlamamak’ ve çok iyi bir ön araştırma yapmak gerekiyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.