xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Twitter’da Tweetstorm (Tweet Fırtınası) Özelliği

0 2.426

1 haftadır falan Twitter sayfalarıma pek girmedim,  o arada Twitter’a Tweetstorm (Tweet fırtınası) özelliği getirilmiş. Tam olarak 12 Aralık 2017’de. Az önce platforma girdim, tweet hazırlarken özelliği fark ettim, birkaç deneme yaptım, hoşuma gitti. Benim çok sık kullanacağım bir özellik olabilir. Bu özellik sayesinde bir tweet dizisi oluşturabiliyorsunuz. Bunlar sayfanızda ayrı ayrı görünüyor ama herhangi birinin altındaki “Bu tweet dizisini göster (Show this thread)” yazısına tıklayan hepsini bir arada da görebiliyor. Bu yazı sayesinde kullanıcılar o paylaşımda 1’den fazla tweet olduğunu anlıyorlar.

Bu şekilde kaç tweet ekleyebileceğiniz tweet’in uzunluğuna göre değişiyordur herhalde, ben 3 ve 4 tweet’lik diziler yaptım. Fikri de başlangıç için gayet beğendim, benim işime yarar. Arka arkaya diz ve bir kerede yayınla, güzel oluyor. Ve bir tweet’le aynı anda 3 – 5 şeye dikkat çekebiliyorum.

 

Yaptığım tweet fırtınası uygulamalarında 4 tweet’in üstüne çıkamadım ama açıklamalar daha kısa olursa o da mümkün olabilir, daha sonra onu da deneyeceğim. Bir web siteniz, blogunuz varsa bu özelliği aynı kategorideki farklı konuların birkaç tanesine aynı anda dikkat çekmek için kullanabilirsiniz. Aynı şey görseller için de yapılabilir.

Benim niyetim o şekilde kullanmak ama herkes kendine göre farklı amaçlarla kullanacak tabii. Birkaç tane film veya kitap tavsiye edilebilir, aynı düşünürün birkaç sözü dizi halinde yayınlanabilir, belli bir konudaki fikirler birkaç farklı açıdan sunulabilir, birbiriyle uyumu sözler art arda dizilebilir; böyle bir sürü şeyler olabilir.

Twitter, kuruluş tarihi olan 26 Mart 2006’dan içinde bulunduğumuz 2017 yılına kadar hep 140 karakter sınırı ile hizmet verdi. Bu yılın Eylül ayında platformda büyük bir değişiklik yapıldı, bundan böyle Twitter’da 280 karakter uzunluğunda tweet’ler yazabilecektik. Şimdi de bu yeni özellik geldi. Bu popüler sosyal medya platformundaki tweet’lerin uzunluğu 140 karakterden 280’e çıkarılınca etkileşim rakamları yükselmiş. Twitter’daki uzun gönderilerin kısa olanlara göre daha başarılı olduğunu düşünülüyormuş zaten. Twitter yöneticileri de bu fikre onay verince, çalışmalar başlatılmış. Twitter temel özelliğinden, yani bir kısa paylaşımlar platformu olmaktan iyice uzaklaşıyor artık galiba.

Tweet zincirleri uzun yıllardır mevcutmuş Twitter’da, platformun yöneticileri de sıklıkla kullanıyormuş bu özelliği. Ben bunun farkında değildim. Bu tarz paylaşımlarla isim yapan birçok Twitter hesabı varmış. Ama bu yöntem son günlerde hizmete giren bu yeni özellik kadar pratik değilmiş anladığım kadarıyla. Diğer kullanım şeklinde her bir tweet’i tek tek yayınlamak gerekiyormuş. Bu uygulamada halbuki, tweet’lerinizi arka arkaya diziyor ve bir kerede yayınlıyorsunuz.

Tweetstorm (Tweet fırtınası) özelliği nasıl kullanılır?

Özelliğin kullanımı gayet basit, platform sizi yönlendiriyor zaten. Bir tweet hazırlıyorsunuz, altta, mouse’la üstüne geldiğiniz zaman üstünde “Başka bir Tweet ekle” yazısının belirdiği bir (+) işareti oluşuyor, ona tıklayıp yeni tweet’inizi de hazırlıyorsunuz, limitiniz dolmadıysa bir (+) daha geliyor, bu şekilde 2 – 3 – 4 tweet’ten oluşan bir dizi oluşturuyorsunuz.

Güncelleme: Hashtag yüklemesi yapmazsanız bir kerede 10 taneden fazla link bile verebiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.