xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kiraz İçeren Güzellik Maskeleri

0 784

Kiraz, anti – inflamatuar özellikleriyle evde hazırlanacak cilt bakım maskeleri için mükemmel bir bileşendir. Düzenli olarak kullanıldığında, anti – inflamatuar özellikleri sayesinde cilt kızarıklığının azalmasına, cildin temiz ve sağlıklı görünmesine, aydınlanmasına yardım eder. Haftada bir – iki kere cildi temizlemek için kiraz püresi uygulamak gibi basit bir yöntem uygulayabilir veya birkaç malzeme daha kullanarak kiraz içeren güzellik maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Evde hazırlanan maskeler, katkı maddesi veya koruyucu içermedikleri için saflık açısından piyasada satılanlardan daha güvenlidir. Aynı sebeple bir kere kullanılacak miktarda yapılmaları ve bekletmeden kullanılmaları gerekir. Çok fazla kullanmak cildin aşırı uyarılmasına, kızarıklığa, tahrişe ve sıvı kaybına yol açabileceğinden, haftada bir kere ve tercihen akşamları uygulamak yeterlidir.

Tariflere geçmeden önce evde hazırladığınız maskeleri uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyip kirden, tozdan, yağdan arındırmanız gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca maskeleri uygularken göz çevresine fazla yaklaştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Kızarıklığı Gideren Kiraz Maskesi

Malzemeler

5 adet kirazla hazırlanmış kiraz püresi

1 çay kaşığı organik bal

3 damla limon suyu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırarak maskeyi hazırlayın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 – 20 dakika sonra cildinizi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Peeling Yapan Kiraz Maskesi

Malzemeler

5 kirazla hazırlanmış kiraz püresi

3 yemek kaşığı toz şeker

2 – 3 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyle yüzünüze ve boynunuza bir süre dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. Sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Besleyici Kiraz ve Şeftali Maskesi

Malzemeler

8 – 9 tane kiraz

1 adet olgun şeftali

1 çay kaşığı sızma zeytinyağı

Yapılışı

Malzemeleri blender’la karıştırarak pütürsüz bir karışım elde edin. Karışımı cildinize uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra yıkayarak çıkarın.

Cilde Gençlik Işıltısı Veren Kiraz ve Çilek Maskesi

Malzemeler

5 adet kiraz

3 adet çilek

1 çay kaşığı gül suyu

Yapılışı

Meyveleri ezip gül suyu ile karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürüp 5 – 10 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Yağlı Ciltler İçin Kiraz İçeren Maske

Malzemeler

10 adet kirazla hazırlanmış kiraz püresi

1 yumurtanın akı

2 yemek kaşığı mısır unu

1 yemek kaşığı bal

Yapılışı

Yumurta akını çırpıp diğer malzemelerle karıştırarak maskeyi hazırlayın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.