xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Parlak Bir Cilt İçin Antioksidan Etkili 5 Meyve Maskesi

0 689

Vücudumuz sürekli olarak cilt hücrelerine ve vücut dokularına zarar veren serbest radikallerin etkisi altındadır. Serbest radikaller, saldırıları dizginlenmediği takdirde, yaşlanma sürecini hızlandıran hasarlara yol açabilirler. Bu yüzden, cilt tipiniz ne olursa olsun cildinize yeterli miktarda antioksidan sağlamanız gerekir. Antioksidanlar serbest radikallerin etkilerini engeller, cilt hücrelerinin yenilenmesine ve onarılmasına yardım eder. Bunu sağlamak için yapabileceğiniz şeylerden biri antioksidanlar açısından zengin bir diyet uygulamaktır. Aşağıdaki antioksidan etkili meyve maskeleri de parlak bir cilt için dışarıdan destek sağlar.

Nar ve Avokado ile Kırışıklık Karşıtı, Scrub Etkili Maske

Nar, bol miktarda antioksidan içeren, ayrıca A, C ve E vitaminlerinden yana zengin bir meyvedir. İçerdiği antioksidan miktarı yeşil çaydan 3 kat daha fazladır. Narla avokadoyu bir araya getirerek aynalarda temiz, yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir cilt görmenizi sağlayacak bir maske hazırlayabilirsiniz.

Bir miktar nar tanesini ezin. Biraz da avokado ekleyerek yüzünüze sürebileceğiniz kıvamda bir karışım hazırlayın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yarım saat sonra da cildinizi yıkayarak çıkarın.

Cildinizde kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmasını geciktirmek için bu maskeyi düzenli olarak uygulayın.

Kırmızı Üzüm ve Yulaf Ezmesi Maskesi

Bütün üzüm çeşitlerinde antioksidanlar vardır, ancak bu açıdan en zengin olanları kırmızı üzümlerdir. Kırmızı üzüm yaşlanma karşıtı bileşikler içerir.

Birkaç tane kırmızı üzümü ezdikten sonra 1 çay kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. Yarım saat sonra da cildinizi suyla yıkayarak çıkarın.

Kırmızı Elma ve Yeşil Çay Maskesi

Bu, mükemmel bir antioksidan karışımıdır. Kırmızı elmanın kabuğu etten 8 kat daha fazla antioksidan içerir. Bu maskeyi hazırlarken elmanın kabuğunu da kullanmayı unutmayın.

Birkaç yeşil çay yaprağını kaynatın ve soğumaya bırakın. Sonra bir miktar kırmızı elmayı kabuğuyla beraber rendeleyin veya robotta ezin. İki malzemeyi karıştırın. Elde ettiğiniz karışım fazla akışkan olursa bağlayıcı olarak yulaf ezmesi veya badem tozu kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayıp yarım saat bekledikten sonra suyla çıkarın.

Çilek ve Kivi Maskesi

Çilek, C vitamini ve salisilik asit içerir. İçerdiği antioksidanlar, çevresel faktörlerin cilde verdiği hasarın onarılmasına yardım eder. Kivi de antioksidanlar ile A, B ve C vitaminleri içeren bir meyvedir.

Birkaç tane olgun çilek ve bir – iki kiviyi ezip karıştırın. Bu karışıma 1 yemek kaşığı bal, biraz da ekşi krema ekleyin. Hepsini iyice karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırın.

Kivi, Yeşil Üzüm ve Domates Maskesi

C vitamini ve antioksidan maskelerle yüklü olan bu karışım düzenli kullanımda cildi daha temizler ve aydınlatır.

Soyulmuş ve ezilmiş yarım kiviyi 4 -5 tane ezilmiş yeşil üzümle karıştırın. Yarım domatesin suyunu çıkarın ve bütün malzemeleri karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra çıkarın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.