xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 10 Yabancı Dizi

0 2.490

Birkaç gündür siteye en güzel yabancı diziler hakkında bir yazı yazmayı düşünüyordum. Daha doğrusu şahsım tarafından izlenmiş ve beğeni kazanmış yabancı diziler ile ilgili bir yazı hazırlamaktı amacım. Yani bu yazı objektif değil sübjektif bir yazı olacak. Ama listedeki dizileri Google’da aratırsanız dizilerin fazlasıyla beğeni kazandığını siz de göreceksiniz. Lafı fazla uzatmadan ölmeden önce izlenmesi gereken 10 yabancı dizi konseptli listeme başlıyorum.

Dizi sayısını 10 ile sınırlayınca şüphesiz eksik kalacak ve bunu da yazmalıydı diye düşünenler olacaktır. Geri kalanı başka bir yazıda yazarız kısmetse.

Ölmeden İzlenmesi Gereken 10 Yabancı Dizi

Lost

Lost’un olmadığı bir yabancı dizi listesi muhakkak ki eksik olacaktır. Ben de eksik olmasın dedim ve hazırladığım listede Lost’u ilk sıraya aldım.

İlk bölümü 22 Eylül 2004 yılında yayınlanan dizide korkunç bir uçak kazası sonucu yolcular ıssız bir adada mahsur kalıyorlar. Geçirdikleri günler boyunca adada bazı gizemler fark ediyorlar ve olaylar gelişiyor.

en iyi yabancı diziler - lost

Ben bu diziyi biraz geç izlemeye başladım. Bunun sebebi de anlatılan konunun ilgimi çekmemesiydi. Issız adaya düşen uçaktan kurtulan kişilerin verdiği yaşam mücadelesi ne kadar ilginç olabilir ki diye düşündüm ama benim diziyi izlemeden yaptığım bu eleştiri “Topu topu 7 tane nota var kaç farklı beste yapılabilir ki” eleştirisinden öteye gitmemiş. İzlemeye başladığımda ister istemez bağımlısı oldum. Yalnız finali birçok Lost izleyicisi gibi beni de tatmin etmedi. Bazı soruların cevapsız kalması canımı sıktı. Dizi o kadar güzeldi ki haliyle final için beklentiler yükseldi. İzleyici en azından kafadaki soru işaretlerinin cevap bulmasını istedi ancak olmadı.

Prison-Break

İzlenmeye Değer Yabancı Diziler: Prison Break

Türkçe ismi Büyük Kaçış olan Prison Break Türkiye’de yabancı dizi izleme alışkanlığı oluşmasına sebep olan ABD yapımı dizilerden birisi. 22 Ağustos 2005 yılında Fox kanalında ilk bölümü yayınlanan dizi Türkiye’de CNBC-e tarafından izleyiciyle buluştu. 15 Mayıs 2009’da dizi 4. sezonda final yaptı. 1. Sezon 22 bölüm 2. sezon 13 bölüm, 3. sezon 13 bölüm ve 4. sezon ise 24 bölüm olarak yayınlandı.

Türkçe adından da anlaşılacağı üzere dizi hapishaneden kaçış dizisi. Yapı mühendisi olan Michael Scofield haksız yere hapse giren abisini kaçırmak için plan yapar. Abisini hapisten kaçırması lazımdır çünkü yasal yollar tükenmiştir ve abisi idam edilecektir. Bir banka soygunu planlar ve bankayı soyarken bilerek yakalanır. Abisiyle aynı hapishaneye düşer. Amacı da zaten budur. Hapishaneden kaçış için vücuduna hapishanenin bütün yapı planını dövme olarak işlemiştir. Scofield burada planını uygulamaya başlar. Ancak bu sandığı gibi kolay olmayacaktır. Zira hapishanede ünlü bir mafya tetikçisi, çocuk tecavüzcüsü bir katil ve üç kağıtçı bir gardiyan plana dahil olmuştur. Her bölümü ayrı bir gerilim olan sürükleyici bir dizi.

oz dizisi

Oz

Oz da bir hapishane dizisi. 1997-2003 yılları arasında HBO kanalında yayınlanan dizi Oz adı verilen Oswald State Correctional Facility isimli bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatıyor. Türkiye’de Cine5 ve Dizimax’te yayınlanan diziyi genelde Prison Break’la kıyaslarlar ama bu elma ile armudun kıyaslanması gibidir. Çünkü Prison Break hapishaneden kaçışı konu alırken Oz daha çok hapishane hayatına biraz felsefi yaklaşıyor. Hapishaneden kaçış yok yani. Ha bir sezonda mahkumlardan birisi kaçıyor ama dizi onun üzerinde yürümüyor. Hapishanede Neo Naziler, Afrika kökenli Amerikalılar, motorcular, Müslümanlar, Sicilya mafyası, İrlandalılar, Latinler bir de kendi halinde avukat var. Bu avukat (Tobias Beecher) alkollü araba kullanırken bir kız çocuğuna çarpar ve ölümüne neden olur. Bu hapishaneye düşer ve hapishanede de azılı suçlularla birlikte yaşamak zorunda kalır. Kareem Said ise beyazların mekanını kundaklamaktan hüküm giymiştir ve o da Oz’dadır. Ancak kendisi suçunu kabul etmemektedir. Hapishanede Müslümanlara liderlik eder.  Bir de Simon Adebisi vardır ki hayatımda gördüğüm en iyi kötü karakter diyebilirim. Dizideki mevzular Augustus Hill adındaki belden aşağısı tutmayan bir mahkum tarafından felsefi bir dille anlatılır.

24 dizisi

En Güzel Yabancı Polisiye Diziler: 24

 Efsane bir polisiye ajan dizisi. Dizinin her sezonu 24 bölüm. Her bir bölüm ise bir gündeki 1 saati anlatıyor. Böylelikle 24 saatte bir günde yaşanan olayları işliyor. Kiefer Sutherland’ın canlandırdığı Jack Bauer CTU adı verilen bir istihbarat biriminde operasyon ajanıdır. Büyük terör saldırılarını önleyerek birçok sivilin hayatını kurtarır. Her bir bölümü efsane olan diziyi izleyenler için polisiye çıtası bir hayli yükseliyor. Bu diziden sonra izlenen her polisiye dizisi veya filminde bu dizinin çıtasını geçmiş olması bekleniyor.

dexter - dizi

En Güzel Yabancı Diziler: Dexter

Yayınlandığı dönemde fenomen olmuş dizilerden birisi de Dexter. Dexter gündüzleri adli tıpta çalışan kan uzmanıdır. Geceleri ise seri katillik yapar ancak sıradan bir seri katil değildir. Kendisinin bazı sorunları vardır; 3 yaşında öksüz ve yetim kalmış Dexter’i bir polis evlatlık alır. Polis, Dexter’deki öldürme arzusunu fark eder ve bu arzuyu sadece kötü insanları öldürmekte kullanması için yönlendirir.  Dexter de cinayet işleyip de bir şekilde yargının cezasından kurtulan azılı suçluları hedef alır ve kendi yöntemleriyle cezalandırır. Kendisinin sempatik olması sebebiyle de hiç şüphe çekmez. Bazen bu öldürme arzusunu yenmek ister ama nafiledir. Toplamda 8 sezon Showtime kanalında yayınlanan ve her sezonu 12 bölümden oluşan dizi Eylül 2013’te final yaptı. Bu dizide de beklenti çok yüksekti ve final bu beklentiyi karşılayamadı.

spartacus - dizi

En İyi Yabancı Diziler: Spartacus

22 Ocak 2010’da Starz’da ilk bölümü yayınlanan ABD yapımı dizi M.Ö 73-71 yılları araısnda Roma Cumhuriyeti’ne karşı köle ayaklanması başlatan Trakyalı gladyatörden esinlenilerek çekilmiş bir dönem dizisi. Dizide bol miktarda şiddet ve pornografik öğeler bulunmaktadır.

Dizinin birinci sezonunda Spartacus’u canlandıran Andy Whitfield bir rahatsızlık yaşadığı için ikinci sezon birinci sezonda yaşanan olayların öncesini anlatan bir sezon olarak çekildi. Andy Whitfield’ın rahatsızlığı tekrar nüksedince sonraki sezonda Spartacus’u Liam McIntyre adlı oyuncu canlandırdı. Zaten daha sonra Andy Whitfield vefat etti.

Trakyalı bir asker olan Spartacus devamlı baskı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile beraber Getaelar’a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılmıştır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek istememiş ve Gaius Claudius Glaber’in Karadeniz’e doğru gitme emri vermesine rağmen köyüne gitmiştir. Köyüne vardığı sırada Getaeların orayı yağmaladığını görür ancak karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla birlikte geçirir ama sabah Roma ordusu tarafından bulunur ve köle olarak alınır. Karısını da Suriyeli bir tüccara satarlar. Sonra Batiatus gladyatör okuluna giren Spartacus karısını bulmak için ve de özgürlüğünü geri almak için mücadele verir. Hem de ne mücadele.

homeland - dizi

Homeland

Amerika başkanı Obama’nın evde tek başına izlediğini söylediği Homeland ABD yapımı politik gerilim türünde bir yabancı dizi.

Amerikan askeri Nicholas Brody El Kaide terör örgütü tarafından esir alınır. Bir operasyonla kurtarılır ve ülkesine getirilir. Bipolar bozukluk rahatsızlığı olan CIA ajanı Carrie Mathison kurtarılan Brody’nin El-Kaide saflarına geçtiğini düşünür. Dolayısıyla Amerika için büyük bir tehlikedir.

Birinci sezonda ilk başlara sıkıcı gelmişti dizi ama Amerikan başkanının hatırına izlemeye devam edince sürükleyici gelmeye başladı. Tam konu biti artık ne yapacaklar acaba derken öyle şeyler oluyor ki bir dahaki bölümü beklemeye başlıyorsunuz. Dizininin 4. sezonunda Türk oyuncu Numan Acar da oyuncu kadrosuna girdi. Haissam Haqqani adlı Afganistanlı bir teröristi canlandırıyor. Oyunculuğu göz dolduruyor.

en güzel yabancı diziler - game of thrones

Yabancı Diziler: Game of Thrones – Taht Oyunları

George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı isimli fantastik romanından uyarlanan ABD yapımı dizi 17 Nisan 2011 tarihinde HBO kanalında başladı. Türkiye’de ise CNBC-e kanalında yayınlanan dizi yapımcıları dizinin 6 sezon için anlaşma yaptığını belirtmişlerdir.

Dizi Yedi Krallık adı verilen Weteros kıtasındaki kışın yaklaşmasıyla başlar. Lord Eddard Stark’ın kadim dostu Kral Robert Baratheon, eski Kral Eli ve Eddard’ın akıl hocası Jon Arryn’in ölmesinin ardından kendisinden yeni Kral Eli olmasını talep eder. Eddard istemese de bu görevi kabul etmek durumunda kalır. Bu esnada Robert’in tahtında hak iddiası olan ve bu yüzden Essos’a sürülen Targaryen Hanesi’nin çocukları Robert’i tahttan indirmenin yollarını arar.  Bu yüzden Wiserys Targaryen kız kardeşi Daenerys Targaryen’i 40.000 Dothraki’nin lideri Khal Drogo ile evlendirir. Amacı Dothraki ordusunu tahtı geri almak için kullanmaktadır. Güzel bir kız olan kızkardeşi Daenerys Targaryen Kral Robert’in suikastçıları ve abisinin bitmek tükenmek bilmez hırsı arasında kalır.

Ayrıca dizide bir de fantastik bir sur vardır. Buzdan yapılma devasa surda krallığın işe yaramaz adamları bekçilik yaparlar. Görevleri yabanılların yağmasından suru korumaktır.

Taht Oyunları her türlü entrikayı bulabileceğiniz bir dizi, soluksuz izlenen cinsten.

Kitaptan uyarlama dizi ve filmler çoğu zaman fiyaskoyla sonuçlansa da serinin kitaplarını da okumuş birisi olarak bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

 yabancı diziler - downton abbey

Downton Abbey – Downton Malikanesi

Vurdulu kırdılı, ajanlı polisli, kanlı, heyecanlı dizi izlemeyi sevmeyenler için İngiliz yapımı dönem dizisi Downton Abbey’i tavsiye ederim.  Dizi birinci dünya savaşı sırasında malikanede yaşayan soylu bir aile ve onların hizmetçilerinin yaşadığı bazı olayları anlatıyor.

Lord Crawley ailesinden miras kalan büyük yazlık köşkü hayatındaki en büyük amaç olarak görür. Mirasçısının Titanik’te ölmesi Manchaster’lı bir avukat olan kuzeni Matthew Crawley’in de durduk yere varis sırasına girmesi anlamına gelir. Matthew bunun üzerine modern ve sosyal bir kadın olan annesiyle büyük köşkte yaşamaya razı olur. Kızlarını evlendirmek de ayrı bir derttir. Bunlar yaşanırken köşkün uşağı Mr. Carson ise bu soylu aileye hizmet eden ve aynı zamanda hayatlarının büyük bölümünü hizmetçi olarak geçiren personeli yönetmeye çalışır ki bu personelin arasındaki çevrilen entrikalarla baş etmek de oldukça zor. Uşak Mr. Carson dediğim kişi de bizim Hulusi Kentmen’e benziyor. Kafa yapısı olarak muhafazakar bir amca. Malikaneye gelen yenilikler kendisini rahatsız ediyor. Telefonun gelmesi bile rahatsız ediyor yani o derece. Muhafazakar olan sadece uşak Carson değil aslında. Diziyi izledikçe koskoca soylu ailede, yaşanan yeniliklere karşı verilen tepkiler tam seyirlik.

Ailece izlenebilecek çok hoş bir dizi olan Downton Abbey’in ilk sezonunda bir Türk karakter canlandırılıyor. Adı Kemal Pamuk: Kendisi bir Türk diplomat ve Downton Abbey’e yolu düşüyor. Malikanedeki Lady Mary ile bir ilişki yaşayacakken başına olmadık bir iş geliyor.  Kemal Pamuk ismi nereden geliyor bilmiyorum ama dizinin anlattığı dönemlerde Türkiye’de soyadı kanunu henüz çıkmadığı dikkate alınırsa senaristlerin bir hatası olmuş. Öyle zannediyorum ki diziyi yazan senarist Türkiye’de sadece Kemal Atatürk ve Orhan Pamuk’u tanıyor ve ikisinin ismini karıştırarak bu ismi çıkarmış. Keşke bir de tarihi bir araştırma yapsaymış.

friends - yabancı diziYabancı Dizi: Friends – Sıkı Dostlar

Türkçe’ye Sıkı Dostlar diye çevrilen dizi 1994-2004 arasında ABD’de yayınlanmış komedi dizisi. Dizi ABD’de Manhattan, New York’ta yaşayan 6 tane arkadaşın birbirinden komik hikayelerini anlatıyor.

David Crane ve Marta Kauffman tarafından senaryolaştırılan dizinin 2004’te yayınlanan son bölümü canlı seyirci önünde çekildi ve tam 51 milyon kişi izledi.

Aşçılık yapan Monica (Courteney Cox) ve hem paleontolog hem akademisyen olan Ross (David Schwimmer) kardeşler. Rachel (Jennifer Aniston. Bu arada Aniston’un gençlik yıllarını bu dizide izleyebilirsiniz.) ise Monica’nın okuldan arkadaşı ve Ross’un platonik aşkıdır. Chandler (Matthew Perry), Ross’un okul arkadaşıdır ve özel bir şirkette veri analizi uzmanı olarak çalışır. Joey (Matt LeBlanc) ise Chandler’in ev arkadaşıdır ve aynı zamanda dizilerde figüranlık yapan bir oyuncudur. Phoebe, (Lisa Kudrow) büyükannesi ile beraber yaşayan ancak bazı olaylardan sonra Rachel ile yaşamaya başlayan biraz saf bir kızdır.

Bu yabancı dizi o kadar komik ki ben bu diziyi bir kere metrobüste akıllı telefonla dinlemeye çalıştım ama gülmekten metrobüs halkının garip bakışlarına maruz kaldım. Dizideki karakterler diziyle birlikte aynı oranda yaşlanıyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.