xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sivrisineklerden Korunma Yolları

0 1.168

Yazın yaklaşmasıyla beraber evlerimizin sevimsiz ve istenmeyen misafirleri olan sivrisinekler de çoğalmaya başladı. Yazın çekilmez illeti olan sivrisineklerden korunmak için geliştirilmiş birçok yöntem var. Mesela Karadeniz’in köylerinde bazı kişiler bir poşetin içine su doldurup yanan lambaya asıyorlar ve bu bölgeye sivrisinek gelmiyor. Tabi bu yöntemin uygulaması şehir hayatında biraz zor.

Marketlerde sivrisineklere karşı vücuda sıkılan spreyler çok etkili. Yatmadan önce, pikniklerde, yürüyüşlerde, sivrisineğin bol olduğu yerlerde vücudun açıkta kalan yerlerine sıkılan sprey sivrisinekleri vücudunuzdan uzak tutuyor. Ancak bu spreylerin kimyasal içerdiklerini bilmeniz gerekir. Bu tip ürünleri çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza etmek ve çocuklara çok az miktarda uygulamak gerekiyor. Bunların ellerini sıklıkla ağzına götüren küçük çocukların ellerine sürülmesi istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Sivrisineklerden korunma yolları denilince aklınıza sadece kimyasal madde içeren ürünler gelmesin, bu konuda işe yarayan doğal yöntemler de var. Örneğin limon yağı ve lavanta yağı kullanabilirsiniz. Bu yağları sulandırarak bir şişe içerisine koyup hem kendiniz hem de çocuğunuz için kullanabilirsiniz.  Bildiğiniz ev yapımı sinek kovucu.

Bebekleri sineklerden korumak için eczanelerde ve bebek eşyası satan yerlerde kimyasal içermeyen bazı jeller ve limon yağı emdirilmiş bileklikler bulunuyor. Minik bebeklerin sivrisinekler tarafından taciz edilmeden rahat bir uyku çekmeleri için ideal.

Sivrisineklerle mücadele yöntemlerinden biri de ses dalgası kullanmak.  Marketlerde satılan bu aleti alıp sivrisineklerden arındırmak istediğiniz odadaki fişe takıyorsunuz. Bu alet insanların duymadığı ve fakat sivrisineklerin duyup rahatsız olduğu bir ses dalgası yayıyor ve sivrisinekler bu sesten kaçıyorlar.

Marketlerde satılan bu ses dalgası aletlerine para vermek yerine bu yöntemi cep telefonunuzla da uygulayabilirsiniz. Çünkü artık akıllı cep telefonlarına indirilen bir uygulamayla bu ses dalgasını yaratabiliyorsunuz. Evet yanlış okumadınız: Cep telefonunuza bir uygulama indiriyorsunuz ve bu uygulama ses dalgası göndererek sivrisinek kovucu görevi görüyor. Üstelik uygulamalar telefon sessizdeyken de çalışıyor. Yani insan kulağı hiçbir şekilde etkilenmiyor.

Bazı marketlerde meyve sebze reyonlarına sinek gelmesin diye tam üstlerinde vantilatör çalıştırıyorlar. Vantilatör çalıştırmak da fena yöntem değil aslında ama uzun süre vantilatör rüzgarına maruz kalmak insan sağlığına zararlı.

UV ile sinek öldüren makineler de sivrisinekle mücadelede etkili.  Haşereler ışığa doğru geldiği için bu makineler tarafından kandırılıyorlar. Işığıyla sivrisinekleri kendisine çekip çıss diye yakıyor. Bu yöntem uygulandığı zaman sineğin yanma sesini duymak rahatsız edici oluyor haliyle.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.