Yengeç Burcu: İş Hayatı Ve Kariyer

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 numaralı kariyer hedefi güvenlik olan Yengeç burcu kişisi kendini evinde hissettiği bir işe ihtiyaç duyar. Ve kariyerine de sıcak bir ev ortamı yaratmak için kullandığı ruhla başlar. Farklı mesleklerde başarılı olmasını sağlayacak birçok doğal yeteneğe sahiptir.

Yöneticilerin veya bir liderin talimatlarını takip edebilecek biri olabileceği gibi kendisi de iyi bir yönetici olabilir. Organizasyon ve yönetim alanlarında beceriklidir. Güçlü sezgileri ve geniş bir hayal dünyası vardır. Sıkı çalışır ama başarıya büyük oranda bu yönleriyle ulaşır. Doğuştan gelen bir sanatsal yeteneğe sahiptir. Her zaman güvende olma ve hesaplanmış risklerden bile kaçınma eğilimi girişimlerde bulunmasını engelleyebilir.

Yengeç burcu insanları, doğaları gereği çevrelerinde bulunan herkes için bir uyum ve mutluluk alanı yaratmayı severler. Hassas doğaları iş hayatında kolayca gözlenebilir; çatışmacı yaklaşımlardan kaçınır, çevrelerindeki korumaya çalışırlar. Bununla beraber, gayretli bir Yengeci hafife almamak gerekir. Çünkü kendisi tıpkı burcunun işareti olan yengeç gibi keskin kıskaçlara sahip olabilir.

Yengeçler karakteristik olarak kendi duygularından çok başkalarının duygularına önem veren kişilerdir. Nezaketleri ve güçlü sezgileri onların danışmanlık, öğretmenlik, şifacılık gibi başkalarına faydalı olacak işler için çok uygun bireyler olmalarını sağlar.  Evin, ailenin ve konukseverliğin simgesi oldukları için otel veya restoranlarda ya da çocuk bakım endüstrisinde gayet başarılı olabilirler.

Yengeç burcunda doğan insanlar takım oyuncusudurlar. Çevrelerindeki insanlara ve geçmişe bağlıdırlar. Kariyer yolculuğunda yeni bir çevre ediniyorlarsa daha fazla para veya yeni tecrübeler için iş değiştirdikleri sık görülmez.

Yengeçler hassas, duyarlı ve başkalarına karşı olumlu hisler besleyen insanlardır. Yeteneklerini göstermek için iyi bir çevreye ihtiyaç duyarlar. Kıran kırana bir rekabetin olduğu veya fazla politik olan ve olumlu duygular uyandırmayan bir iş ortamında uzun süre kalmazlar. Diktatör gibi davranan bir patronla da çalışamazlar.

Liderlik yapmayı severler. Başkalarını mutlu edecek tavsiyeler verdikleri, problemler için çözüm ürettikleri işlerde mutlu olurlar. İnsanlara faydalı olmaktan, bir şeyler öğretmekten hoşlanan kişiler oldukları için insanlarla doğrudan ilişkili olan ve bu yöndeki yeteneklerini sergileyebilecekleri işlerde kariyer yapmayı tercih edebilirler.

Mesleki güvenliklerini tehdit etmeyen meslektaşlarına uyumlu ve sıcaktırlar. Yaptıkları iş ne olursa olsun, hem para kazanmak, hem de sevilen ve saygı duyulan biri olmak ister ve buna göre davranırlar.

Yengeç burcu kişisi, duygusal kişiliğine rağmen, olmak istediği zaman çok iddialı olabilen biridir; ne yaptığının farkında olarak ilerler, başarıyı kafasına takarsa başarılı olur. İstikrarlı bir şekilde çalışır, hedefine doğru, herşeyi yapılması gerektiği şekilde yaparak adım adım ilerler, hedefe yaklaşınca hızlanır ve ona ulaşır. Bu özelliği yüzünden üst düzey kurumsal pozisyonlar için ideal bir profil çizer. Mali güvenceye çok önem verir. Enerjisini doğru odaklar, duygularını kontrol edebilirse son derecede başarılı bir iş adamı / kadını olabilir.

Yengeç burcu kişisinin iş hayatında başarılı olmasına engel olabilecek yönleri utangaçlığı ve güvensizliğidir; bunları yendiği takdirde yapamayacağı hemen hiçbir şey yoktur. Bu zaaflarından kurtulabilirse alttan gayet parlak bir kişilik çıkar. O, inanılmaz derecede azimli biri olabilir.

Özverili kişiliği kariyerinde ona güç verir; kendisine verilen işleri yapmaya başlar ve bitirinceye kadar da durmaz.  Duygularının yaşamına hükmetmesine izin vermezse mali hedeflerine ulaşmakta pek zorluk çekmez.

Yengeç insanının ruh hali sıklıkla değişir. Olumsuz dönemlerinde verimliliği ve coşkusu darbe alır ve bazen negatif ruh hali etrafındakileri de etkileyecek kadar güçlü olur. Ruhsal değişimlerinin sık ve yoğun olması iş ortamında sorun çıkmasına, başkalarının ondan uzak durmasına yol açabilir. Potansiyelini üst seviyede tutmak, pozitif olmaya devam etmek için bilinçli bir çaba sarfetmesi gerekir.

Yengeç Burcu İçin Uygun İşler / Alanlar

* Otelcilik, turizm

* Ebelik, hemşirelik

* Sendikacılık

* Oyunculuk

* Çocuk bakımı

* İnsan kaynakları

* Antikacılık

* Emlakçılık

* Beslenme uzmanlığı

* Bahçe – peyzaj işleri

* Catering

* Sanat yönetmenliği

* Aile terapisi

* Galeri işletmeciliği

* İç mimarlık

* Bilgisayar sistemleri analistliği veya programcılığı

* Sosyal hizmetler

* Hukuk

* Okyanus bilimi, sualtı dünyası araştırmaları

* Psikoterapi, psikoloji

* Kuyumculuk

* Ticaret

* Brokerlık

* Eczacılık / şifacılık

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yengeç Burcu: İş Hayatı Ve Kariyer

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin