xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Amarcord

0 1.163

Sıcak karakterlerle dolu yarı otobiyografik bir film olan Amarcord’un yönetmen koltuğunda Federico Fellini oturuyor. Filmde 1930’lu yıllarda, Mussolini’nin hakimiyetinden hemen önceki dönemde küçük bir İtalyan kasabasındaki günlük yaşam anlatılıyor. Amarcord belli bir konusu, hatta başı-sonu olmayan bir film; fakat şiirsel ve canlı anlatımı, ilginç karakterleri, olağanüstü detayları ve güzel müzikleriyle insanı alıp götürebiliyor.

Hayata ve insana dair birçok detayın yalın ve doğal bir şekilde anlatıldığı, mizah ağırlıklı ve bir yandan da faşizme ince dokundurmalar yapan bir film bu. İzlerken Fellini’nin karakter yaratma açısından ne kadar başarılı olduğunu görüyorsunuz. Her filmde aksiyon arayan ve İtalyan sinemasını sevmeyen biriyseniz Amarcord’u sıkıcı bulabilirsiniz; hakkında da ‘bu bir başyapıt’ diye düşünenler de var ‘seyretmeyen pek bir şey kaybetmiş olmaz’ diyenler de. Farklı bir film bu; bir yere bağlanmıyor, Fellini’nin gençliğini yaşadığı yerdeki siyasi olayları, sevinçleri ve üzüntüleri, düğünleri, cenazeleri, gelenekleri, hüzün verici ve komik olayları izliyorsunuz; en sıradan ve gündelik halleriyle. İlginç tipler tanıyorsunuz, onların dünyalarına giriyorsunuz, büyüme sancılarınızı hatırlıyorsunuz, çocukluğunuzdan bir şeyler buluyorsunuz. Esas olarak Fellini’nin 1930’larda çocukluk döneminden gençlik dönemine geçerken yaşadığı yer olan Rimini’de tanık olduğu olayları, tanıdığı karakterleri anlatan Amarcord bir yanıyla da II. Dünya Savaşı öncesinde İtalya’da yavaş yavaş yaklaşan toplumsal çatışmaların habercisi olan bir dönemi anlatıyor. Amarcord’da Fellini’nin arka arkaya gelen anıları ve fantezileri adeta bir geçit töreni yapıyor.

1975 yılında ‘En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü’ dahil 13 tane ödül kazanan dramatik komedi tarzındaki bu ‘saf sinema’ örneği; faşizmi hayatımıza nasıl yerleştiğini, üstümüze nasıl yavaş yavaş yapıştığını, nasıl da kişiliğimizin bir parçası haline geldiğini göstererek anlatan bu sıcak ve sevimli film 2 saat 7 dk. sürüyor. Filmin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Magali Noel, Pupella Maggio, Armando Brancia, Nando Orfei, Ciccio Ingrassia, Gianfilippo Carcano ve Stefano Proietti.

IMDB linki: http://www.imdb.com/title/tt0071129/?ref_=fn_al_tt_1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.