xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri

0 1.952

El ve tırnak sağlığının hem estetik, he de hijyen açısından ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Çeşitli bitkisel yağlar, kremler, nemlendiriciler, güçlendiriciler… hepsi daha yumuşak eller, daha güçlü ve sağlıklı tırnaklar için. Ancak tırnak bakımı konusunda pek çoğumuzun atladığı öyle bir nokta var ki; ona dikkat edilmediği takdirde her türlü bakım tırnakların sağlamlığı ve düzgünlüğünü sağlamada yetersiz kalıyor. Şimdiye kadar tahmin edemediyseniz söyleyelim; bahsettiğimiz çok önemli nokta oje çıkarma işlemi. Hayatımızın büyük kısmında hemen her gün yaptığımız bu işlem artık bizler için bir rutin halini alsa da aslında tırnaklarımıza ciddi ölçüde zarar verebiliyor. İşte oje temizleme konusunda bilmeniz gerekenler ve asetonsuz oje çıkarma yöntemlerinin önemi.

Aseton tırnaklarınızı yıpratır!

İçeriğinde yüksek miktarda alkol bulunduran standart aseton oje silme amacıyla en yaygın kullanılan malzemedir. Fiyatı son derece uygun olan ve kozmetik dükkanlarının dışında süpermarketlerde ve hatta bakkallarda bile bulunabilen aseton aynı zamanda oje çıkarmak için fazla uğraşmak istemeyenler için de mucize niteliğindedir. En koyu renkteki ojeleri bile saniyeler içinde temiz biçimde çıkarabilen bu sıvının sağladığı tüm kolaylıkların yanında tırnak ve el sağlığı konusunda olumsuz etkileri de olduğunu unutmak oldukça kolaydır; ancak güzel ellere sahip olmak için sürdüğümüz ojeleri çıkarmaya yarayan asetonun kısa sürede tırnaklarınızın ve tırnak çevrenizin güzelliğini ciddi biçimde bozabileceğini bilmelisiniz.

Yoğun alkol içeriğinin yanında aşındırıcı kimi kimyasal maddeler de içeren aseton tırnağa pamuk yardımıyla bastırılarak kullanıldığından tırnak yüzeyini çizer, tırnağın doğal yapısını bozar ve yıpratır. Üstelik tırnaklarınızın etrafındaki deri ve tırnak etleri de oje çıkarma sırasında oluşan bu yıpratıcı etkilerden nasiplerini alırlar. Şeytan tırnaklarından bir türlü kurtulamıyorsanız, tırnak etleriniz düzenli maniküre rağmen bir türlü istediğiniz güzelliğe kavuşmuyorsa ya da tırnaklarınız düzenli bakım uyguladığınız halde yavaş uzuyor ve kolayca kırılıyorlarsa asetonsuz oje çıkarma yöntemlerini denemenin zamanı gelmiş demektir.

Asetonsuz oje çıkarıcılar

Günümüzde yapay ve kimyasal katkılı kozmetik ürünlere yönelik tepkilerin artmasıyla asetonsuz oje çıkarmak için kullanılan ürünler de ulaşılabilir hale geldi. Fiyatları asetonla hemen hemen aynı olan ve tırnaklarınıza verdiği zarar asetona nazaran çok daha az olan bu ürünler henüz her köşe başında satılmasalar da pek çok kozmetik mağazasında bulunabiliyor ve internetten sipariş edilebiliyorlar. Ancak asetonsuz oje çıkarıcı denildiğinde aklınıza içeriğinde kimyasal madde bulundurmayan doğal ürünler gelmesin. Ojeyi asetona nazaran daha yavaş olsa da oldukça kolay biçimde çıkaran bu ürünler de neticede kimyasal bileşiklerin belli oranda karışımından oluşuyorlar. Yine de asetonsuz seçenekler asetonun tırnaklarınıza verdiği zararı büyük oranda azaltıyor ve tırnak çevresindeki deriyi daha az etkiliyor.

asetonsuz oje çıkarma yöntemleri

Acil durumlar için

Eğer evde aseton ya da asetonsuz oje çıkarıcı yoksa uygulayabileceğiniz çeşitli asetonsuz oje çıkarma yöntemleri de mevcut. Bir parça pamuğu sirkeye batırıp üzerine birkaç damla limon sıkmak bunlardan biri. Limon ve sirkeyle ıslattığınız pamuğu tırnağınızın üzerinde 10-15 saniye kadar beklettikten sonra ojelerinizin biraz zor da olsa çıktığını göreceksiniz. Asetonsuz oje çıkarma için benzer bir etkiyi gösteren kolonyayı da kullanabilirsiniz, ancak bu durumda ojeleriniz daha da zor çıkacaktır. Ojeli tırnaklarınızı bir fincan kolonyanın içinde 1-2 dakika kadar bekletip ardından yine kolonyaya batırılmış pamukla onları bastırarak temizlemeniz mümkün. Ancak bu tür işlemlerin hepsi yüksek oranda asit içerip tırnak yüzeyine ve çevresine en az aseton kadar zarar vereceğinden yalnızca acil durumlarda uygulanmaları şart. Dikkat edilmesi gereken son nokta ise ister asetonlu veya asetonsuz oje çıkarıcılar, ister alternatif yöntemler kullanılsın¸ oje silme işleminden sonra tırnakların mutlaka sabun ve suyla temizlenip uygun bir kremle nemlendirilmeleri gerekliliği.

Oje sürmeyi seviyor ancak tırnak sağlığınıza da önem veriyorsanız “Oje Sürme Teknikleri ve Bazı Püf Noktaları” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.