xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kısa Tatiller İçin Güzel Fikirler: Amasra

0 952

Yazının başlığı ne olsa diye bir süre düşündüm; yeşil Amasra, güzel Amasra, öyle bir şeyler geçti aklımdan, sonra “Kısa tatiller için güzel fikirler: Amasra” başlığında karar kıldım. 3 -4 günlük huzurlu bir tatil için uygun bir yer çünkü gerçekten. Batı Karadeniz’in Bartın iline bağlı olan bu sahil kasabasına yıllar önce kızımla beraber gitmiştik, hatta burası Barış Akarsu’nun memleketi diye toprağı öptüğünü hatırlıyorum. Kendisi şimdi 25 yaşında, geçenlerde bunu hatırlattığım zaman “Olur o çağlarda tabii, ergendik o zaman” buyurdular. Nisan’da bir kere daha gitti kızım oraya, büyük dayısıyla beraber günübirlik Amasra gezisi yaptılar. Ben de biraz fotoğraf istedim, bu yazıda göreceğiniz fotoğraflar onlar işte.

Küçük bir yer burası, kızımla dayısı 4 saatte her yerini gezmişler. Atraksiyonlarla, eğlencelerle dolu hareketli bir tatil hayal edenlere hitap etmez muhtemelen ama kafasını dinlemek, stres atmak isteyenlere gayet keyifli gelebilir. Konaklama tesislerinden de, restoranlardan da hizmet açısından pek bir şey beklememek gerekiyor, o bakımdan yetersiz. Güzel bir doğası ve sahili olan bu şirin beldede çirkin yapılaşma faaliyetleri de başlamış galiba maalesef. Şeyi çıkmadan gidip tadını çıkarmak lazım.

Amasra gezilecek yerler listelerinde adı geçen belli başlı yerlerden söz edelim biraz da. Roma döneminde yapılmış olan Amasra Kalesi var mesela. 1889’dan günümüze kadar korunmuş bir yapı olan Edhem Ağa Konağı ve şahane bir deniz manzarası olan Direkli Kaya da yörenin görülmeye değer yerleri arasında.

kısa tatiller için güzel fikirler

Yöreye özgü hediyelik eşyalar görmek isterseniz gitmeniz gereken yer Çekiciler Çarşısı. İlçenin tek müzesi olan Amasra Müzesi’nin içinde ve bahçesinde Helenistik dönemden, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemlerinden kalmış arkeolojik ve etnografik eserler görebilirsiniz. Amasra Büyük Liman Plajı yüzmek ve güneşlenmek isteyenlerin hizmetinde, fakat yaz ortasında aşırı kalabalık oluyor ve deniz de baya kirleniyormuş.

Çayınızı nefis bir manzarayı izleyerek yudumlamak isterseniz Amasra Ağlayan Ağaç mevkiine mutlaka gitmelisiniz. Amasra – Kurucaşile yolu üzerinde tabelayla gösterilen yol ayrımına girildikten 10 dakika kadar sonra karşınıza çıkan Göldere Şelalesi (Veya Gölderesi Şelalesi) orman gülleri ve yeşilliklerden yana zengin bir vadide yer alıyor.

amasra fotoğrafları

İlçe merkezine 4 km. uzaklıkta olan Kuş Kayası Yol Anıtı Roma İmparatorluğu döneminde yapılmış. Bir zamanlar Romalı askerlerin dinlenmek ve su içmek kullandıkları bu anıtta o zamanlar anıtsal bir çeşme de olduğu düşünülüyor. Şimdi yok öyle bir şey. Anıt şimdiki halde son derecede düzgün kaya dilimlerinin üstüne işlenmiş 2 kitabe, bir insan ve bir de kartal figüründen oluşan bir kompozisyon, birkaç kaya nişi ve oturma sedirlerinden oluşuyor. Tarihi Kemere Köprüsü’nün karşısında bulunan Tavşan Adası da Amasra’nın görülmesi tavsiye edilen yerleri arasında sayılıyor. Birtakım tarihi kalıntılar barındıran adanın kuzey tarafında 70 m. uzunluğunda bir mağara bulunuyor. İsmini nereden aldığına gelince, burada bir sürü tavşan görebilirsiniz. Yıllar önce yerliler adaya tavşanlar bırakmışlar ve bu tavşanlar halen burada yaşıyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.