xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mekik Çekerek Göbek Eritmek Mümkün Mü?

0 1.542

Konuya başlıktaki soruya cevap vererek girmek istiyorum; sadece mekik çekerek göbek eritmek mümkün değildir. Sizi göbeğinizden kurtaracak hareketler arıyorsanız yoğunluklu kardiyo egzersizleri yapmanız gerekir.

Şimdi bu durumu biraz açıklayalım:

Vücudunuzda orantısız bir göbek olması sizde bel çevresi yağlanması sorunu olduğunu gösterir. Bu durum, organlarınızın rahatsız bir ortamda, zorlanarak yaşamalarına sebep olur.

İnsan vücudunda, yağlanmanın en büyük riski oluşturduğu bölge göbek bölgesidir. Göbek deliğinden başlayarak bel çevresine eklenen her bir santimetrelik fazlalık, vücudunuzu tansiyon, kalp – damar hastalıkları ve şeker hastalığı gibi sağlık sorunlarına biraz daha yatkın hale getirir.

İdeal bel çevresi ölçünüzü bulmak için yapabileceğiniz basit bir şey var: Bir mezura ile bel çevrenizi ölçün ve çıkan sayıyı boyunuzun yarısı ile karşılaştırın. En iyisi, bel çevresinin boyun yarısı kadar olmasıdır. En azından bunun çok üstünde olmaması gerekir.

Dr. Mehmet Öz’e göre, ideal bel genişliği bir kadın için ideal bel genişliği 82, bir erkek için 88.5 santimdir. Kadınlarda 93, erkeklerde 101 santimden fazla olması genel sağlık durumu için risk oluşturur.

Mekik Çekmek Göbeği Nasıl Etkiler?

İri bir göbeği olan şişman bir insanın mekik hareketi yapması olanaksızdır, değil mi? Siz de öncelikle kendinize şunu sormalısınız: Vücut yapım mekik egzersizi yapmaya müsait mi?

Göbekli insanlarda, six pack olarak anılan baklava şeklindeki karın kasları görünmez olmuştur, çünkü üstleri bir yağ tabakasıyla örtülmüştür. Mekik çekerek göbek eritmek mümkün değildir, ancak, bu tabakanın altındaki kasları güçlendirmiş olursunuz.

(Bunu yazarken aklıma Yılan Hikayesi dizisi geldi. Bir bölümünde Meltem Cumbul mekik çekerken şöyle söyleyip duruyordu: “Çelik gibi karın kasları, çelik gibi karın kasları!” Mekik hareketlerinin daha çok karın kaslarını güçlendirme işlevi olan hareketler olduğuyla ilgili bir örnek olarak yazmak istedim.)

Sonuç olarak mekik etkisiz, faydasız, anlamsız bir hareket değildir ama göbeği eritmek için etkili bir yöntem de değildir. Kaldı ki, karın kaslarını çalıştırmak için yapılacak başka hareketler de vardır.

Gövdenin alt ve üst kısımlarını birbirlerine yaklaştıran karın kasları, dizleri kırıp bacakları karna doğru çekmek, adım atmak, pedal çevirmek gibi hareketler sırasında da çalışırlar.

Göbek Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

Bir şişe suyu lavaboya boşalttığınızı hayal edin. Bel çevresi yağları şişenin dip kısmındaki sudur, en son o dökülür.

Egzersiz ve diyet yaparak kilo verebilirsiniz ama çoğu zaman kiloyu önce yüzünüzden veya vücudunuzun başka bölgelerinden verirsiniz, göbekteki yağlar sona kalır.

Göbeği eritmek için yapılması gereken şeyler şunlardır:

1.Öncelikle bir uzmana danışarak hormonlarınızın durumunu öğrenin. Bazı hormon bozuklukları kilo değişimlerine ve bel çevresi yağlarının bir türlü ortadan kalkmamasına sebep olabilir.

2.Bel çevrenizi ölçün ve ölçtüğünüz tarihi de yazarak bir yere not edin. Kilonuza fazla takılmayın, çünkü esas meseleniz göbeğinizden kurtulmaktır.

3.Sağlık durumunuz egzersiz yapmak için müsaitse, yoğunluklu kardiyo egzersizleri yapmaya başlayın. Bunun için eliptik bisiklet kullanabilir, yürüyüş, koşu veya aerobik egzersizleri yapabilirsiniz. Bu sırada kendinizi biraz zorlayın ama çok da perişan etmemeye dikkat edin.

Yağ yakan egzersizler yaptığınızdan emin olmak için şu yöntemi deneyebilirsiniz: 220’den yaşınızı çıkararak maksimum nabzınızı bulun. Nabzınızı ortaya çıkan rakamın % 60’ı ile % 80’i arasında zorlayacak yoğunluktaki egzersizler yağ yakar.

4.Mutlaka bacak hareketleri de yapın. Vücudunuz bacak çalışmaları sırasında testosteron hormonu salgılar. Böylece kas gelişimi tetiklenir ve karın kasları etkin bir şekilde desteklenmiş olur.

5.Sağlıklı beslenme ilkelerini olmazsa olmazınız haline getirin. Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun. Aç kalarak kilo vermeye çalışma yoluna gitmeyin. Asitli gıda maddelerinden uzak durun. Düzenli egzersiz yapan insanların aç gezmesi veya zorlayıcı diyetler yapması uygun değildir. Tersine, egzersiz programına uygun sağlıklı bir beslenme düzeni uygulamak gerekir.

6.Kendinize makul bir hedef koyun. Belirgin bir göbeğiniz varsa kısa sürede dümdüz bir karın elde etmeyi veya bir mankenin vücuduna sahip olmayı hayal etmeyin. Yapabileceğiniz şeyleri düşünün ve düşündüklerinizi hayata geçirin.

Göbek Eritmeye Çalışırken Kaçınmanız Gereken Davranışlar

1.Sadece mekik çekerek bu hedefe ulaşmayı unutun.

2.Bu işi yalnızca diyet yaparak halletme fikrini de unutun. Kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız egzersiz yaparak vücudunuzu sıkılaştırmaya da önem vermelisiniz.

3.Mucize diyet formüllerinden, haplardan ve kremlerden uzak durun.

(Kaynak: Sağlıklı Hoca)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.