xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Nasıl Yaptım: Kuzu Gerdan Haşlama

0 4.921

Bayıla bayıla yaptım doğrusu çünkü kuzu gerdan haşlama baya sevdiğim bir yemek. Yapılması kolay da üstelik.

Malzemeler:

6 parça kuzu gerdan (Veya 4, ya da 8, ne kadar isterseniz.)

Arpacık soğanı, yoksa kuru soğan

Yemeğe lezzet vermesi için defne yaprağı (3 – 5 dal)

Patates (3 tane orta boy kullandım)

Havuç (1 tane kullandım)

Sarımsak (Kafanıza göre)

Tuz, tane karabiber

Maydanoz, 2 limonun suyu

Tereyağı ve zeytinyağı (Birçok tarifte etler zeytinyağında mühürleniyor ama ben biraz tereyağı da koyuyorum.)

İpuçları

Bu yemeği arpacık soğanıyla yapmak hoşuma gidiyor ama evde yoktu, ben de bütün halde bir adet kuru soğan kullandım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Havuç pek sevmem ama bu yemeğe yakışıyor, bu yüzden kullanıyorum. Ayrıca patateslerden önce koymayı tercih ediyorum, çünkü geç pişiyor.

Patates ve havuç miktarını etin miktarına göre veya keyfinize göre ayarlayabilirsiniz. Evdeki patatesler büyük değildi, ben 6 parça et için 3 tane kullandım.

Evde tane karabiber ve maydanoz yoktu, olsa kullanırdım. Çıkıp almak mümkün tabii ama üşenmişim demek ki. Varsa kullanmanızı tavsiye ederim. Veya benim gibi üşenmeyin, gidin alın. Bunlar yemeğin daha lezzetli olmasını sağlar.

Patatesler benim fotoğrafımda olduğu kadar parçalanmak zorunda değil. Bu, onları eklediğiniz zaman diğer malzemelerle beraber pişip pişmemelerine bağlı -bu da zamanlamayla ilgili. Ben biraz erken kattım onları sanırım, piştikleri zaman etler istediğim kadar pişmemişti.

Bu yemeği yaparken limon suyu hiç kullanmadım, unutmazsam bir yapışımda deniycem. Siz kullanın isterseniz, böylece tadı hafif ekşi olur.

Etler pişerken bir süre suyun yüzeyinde sinir bozucu köpükler oluşuyor, onları almayı unutmayın. Bir – iki kere almanızdan sonra bir daha belirmiyor bunlar.

Yapılışı

Kuzu gerdan haşlama yapmak için önce yayvan bir tencereye zeytinyağı koyun, isterseniz benim gibi biraz da tereyağı ekleyin. İyice kurulanmış etleri de ekleyip döndüre döndüre, rengi hafif değişene kadar kızartın.

Sonra sarımsak, defne yaprağı ve tane karabiber ekleyin. Ben sadece defne yaprağı koydum, diğerleri yoktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tencereye sıcak su ekleyin. Ben havuçları da bu noktada veya az bir zaman sonra koyuyorum, ancak yumuşuyor istediğim kadar.

Tenceredeki karışımı yarım saat kadar haşlanmaya bırakın. Etlerin ve havuçların durumunu kontrol edin. Epeyce pişmiş durumda iseler patatesleri de ekleyin. Malzemelerin pişmesine daha epey zaman var gibiyse ve su da azaldıysa biraz daha sıcak su ekleyin.

Yemeğin pişmesine yarım saat kadar bir zaman kaldığını tahmin ettiğiniz zaman patatesleri ve arpacık soğanlarını veya bütün haldeki 1 – 2 kuru soğanı ekleyin. Limon suyu ekleyecekseniz onu da şimdi ekleyin ve artık yemeği rahat bırakın. Arada bir kontrol edin ama tabii. Defne yapraklarını da çıkarabilirsiniz artık, bunlar sadece lezzeti arttırmak için kullanılıyor.

Tencereyi ocaktan almadan önce tuz ve doğranmış maydanoz ekleyin. Sonra biraz karıştırıp birkaç dakika daha pişmeye bırakın. Son olarak altını kapatın. Sıcak olarak tüketilmesi gereken bir yemektir bu.

İşte bu kadar. Fazla uğraştırmıyor ve gayet lezzetli oluyor, tavsiye ederim.

Şu Tarifler De İlginizi Çekebilir:

Muhallebili ıspanaklı kek

Fırında diyet tavuk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.