Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İsteyenler İçin 13 Taktik

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayrılık acı verir, genellikle 2 taraftan birine daha fazla olmak üzere. Hayatınıza anlam katan kişi eski sevgili haline geldiği zaman durumu anlamakta da, duruma adapte olmakta da zorluk çekersiniz. Bazen çok büyük bir acıdır bu. Eski sevgiliyi geri döndürmek istersiniz ama nasıl olacaktır bu? Yalvarıp yakarsanız, ortak arkadaşlarınızı aracı yapsanız, sizi sıklıkla görmesini sağlamaya çalışsanız, “Acımadı ki, acımadı ki!” taktiğini deneseniz, onu kıskandırsanız…işe yarar mı acaba?

Aslında buna kesin bir cevap verilemez zira bir arkadaşınızın uyguladığı veya işte bu gibi yazılarda tavsiye edilen taktikler sizin eski sevgilinize işleyebilir de, işlemeyebilir de. Ekstra bir şey yaşandı mı, kavga edildi mi, edildi ise bu ciddi bir kavga mıydı, geri dönüşü zor sözler sarf edildi mi, giden sözünü kolay kolay yemeyen, inatçı biri midir; bu gibi detaylar da çabalarınızın sonucunu etkiler.

Beraberliğin tekrar başlamasını isteyen taraf sizseniz terk eden sevgili karşı taraftır büyük ihtimalle ve belki de sizi bir başkası için bırakmıştır. Bunun böyle olduğunu biliyorsanız fazla umuda kapılmayın bence. Ama ortada üçüncü bir kişi yoksa bir şansınız olabilir.

Size işinize yarayabilecek 13 taktik önereceğim ama lütfen şunları unutmayın: Bu taktikler sorunu kesinlikle çözecek diye bir şey yoktur, başkalarının sorununu çözmüş olsa bile.

Ayrıca, bazen gidenin geri dönmemesi daha hayırlıdır. Onu geri döndüren sebep sizin hayal ettiğiniz sebep olmayabilir. “Yeter ki gelsin de ben bu özlemden, bu acıdan kurtulayım; yeter ki benim egom tatmin olsun” diye düşünüyorsanız o başka tabii.

Böyle bir şey vardır çünkü; bırakıp giden sevgili geri dönerse terk edilenin kırılan gururu onarılacak, kendisinde vazgeçildiği için zarar gören özgüveni tekrar sağlamlaşacaktır. Veya böyle hisseder, böyle umar insan.

giden sevgiliyi geri döndürmek

1. İyi düşünün; gidenin geri gelmesini gerçekten istiyor musunuz? hala aşık mısınız? Aranızdaki ilişkinin tekrar başlamasının hayatlarınıza iyilikler ve güzellikler getireceğinden emin misiniz? İstediğiniz intikam almak, burun sürtmek, kendi gözünüzde değer kazanmak, çevrenize hava atmak falan mı; yoksa bunu giden sevgili sizin için gerçekten değerli olduğu için, beraberliğinizin güzel ve mutluluk verici olacağını düşündüğünüz için mi istiyorsunuz?

Eski sevgiliyi geri döndürmek için sarf edeceğiniz çabalara değecek mi? Üzüntü, şaşkınlık, hayal kırıklığı, panik gibi duyguların etkisinin azalması için bir süre sabretmeye çalışın, bekleyin. Sonra bu gibi sorulara samimi cevaplar verin ve hareketlerinizi ona göre belirleyin.

2. Ona sizi özlemesi, olanlar üzerinde düşünmesi; üzüntü, sinir, kafa karışıklığı; hissettiği her neyse onun etkisinden çıkması ve sakinleşmesi için zaman verin. Önce bırakın biraz nefes alsın, soru bombardımanına tutmayın, yargılamayın, saldırmayın, rahatsız etmeyin.

3. Yaptığınız bir hata yüzünden terk edildiyseniz bunun karşı taraf tarafından affedilecek bir hata olduğunu sanıyor musunuz? Hatanız veya hatalarınız üzerinde iyice düşünün. Bu konuda kendinize karşı çok dürüst olun. Sevgiliniz size yaptığınız bir şey yüzünden kızıp da gittiyse, hatalarınızı kabul etmenizin ve düzelteceğinizi söylemenizin olumlu etkisi olabilir. O sizin nasıl pişman olduğunuzu ve yanlışınızı telafi etmeyi ne kadar istediğinizi fark edince bunu takdir edip ilişkinize bir şans daha vermek üzere geri dönebilir.

 

 

4. Onun çok üstüne gitmek, durmadan acınızı ve özleminizi dile getiren mesajlar çekmek, ikide bir aramak; bunlar yapabileceğiniz en büyük yanlışlardır. Kolay olmayacağını biliyorum ama bunları yapmamaya çalışın. Güçlü durun, fakat hiç üzülmüyor gibi, olan bitenler hiç umurunuzda değilmiş gibi davranmak için de kendinizi paralamayın.

Severken, sevildiğine güvenirken, ilişkisinin yolunda gittiğini zannederken, hiç beklemezken…terk edilen insan buna üzülür, bu normal bir şeydir ve insanı küçültmez. Fakat çok yalvar yakar hallere girerseniz, üstelik bir de bunlar işe yaramazsa bırakın sevgilinizi veya bir başkasını; kendi gözünüzde küçülürsünüz. Mevcut sıkıntınıza bir de üzüntüsü, sıkıntısı hiç umursanmayan biri olmanın üzüntüsü eklenir.

5. Kaçan kovalanır diye kendini tamamen geri çeken ve bundan umduğu sonucu alan kişiler vardır, evet. Fakat bu yüzden şansınızı kaybetmeniz de muhtemeldir. Durum aslında öyle olmadığı halde tamamen ilgisiz ve duyarsız görünmeniz eski sevgilinizin gerçekten ayrılığı umursamadığınızı düşünmesine ve onu sonsuza dek kaybetmenize de yol açabilir.

Seyrek olarak kısa mesajlar atmaktan çekinmeyin fakat bunlar asla yalvaran bir ifadesi olan, canınızın ne kadar yandığını vurgulayan mesajlar olmasın. Eski, güzel bir anıyı hatırlatın, şunu veya bunu özlediğinizi ifade edin. Onun rahatsız olduğunu hissederseniz, sıkkın veya bıkkın bir tepki verirse, yapmamanızı isterse bundan vazgeçin ama. Aklı başında ve ne istediğini bilen biri gibi görünmelisiniz, üzüntüden dengesini kaybetmiş, rahatsız edici, sırnaşık biri gibi değil.

6. Ona veya başkalarına olan bitene dair bayağı, çirkin sözler söylemeyin; içinizden gelse bile.

7. Umutsuz olmayın. Bir şeyi başarmak için gereken şeylerden biri onu yapabileceğinize inanmaktır. Fakat gözü kapalı bir umut da beslemeyin, bunu yaparsanız eski sevgiliyi geri döndürmek için gösterdiğiniz çabaların işe yaramaması halinde çok fazla yıkılırsınız.

8. Görünüm olarak kendinizi salıvermeyin, bakımınıza her zaman özen gösterin. Hepimiz başkaları tarafından şu veya bu açıdan beğenilmek isteriz ama kendine saygısı olan bir insan herkesten önce kendisi için temiz olur, bakım yapar, düzgün giyinir. İlişkiniz sürerken bakımlı ve özenli olup da ayrılıktan sonra dağıtırsanız güçsüz, kendine sadece ilişkisi ve sevgilisi için bakan biri izlenimini uyandırırsınız. Halinizden dolayı kendi gözünüzde düşeceğiniz durum da cabası.

eski sevgiliyi geri döndürmek

9. Mümkünse arada bir tesadüfi karşılaşmalar yaratın ve bu esnada ona güvenli ve rahat bir şekilde selam verip hatır sorun, ortam uygunsa küçük bir sohbet yapın. Bu sırada acı sözler etmeyin, laf sokmayın, flört etmeye çalışmayın.

10. Eski sevgiliyi kıskandırmak için hemen başka biriyle yakınlık kurmak bir sürü açıdan doğru değildir. Bazı kaynaklarda eski sevgilinin bir başkasının sizi beğenip istemesinden ötürü çılgına döneceği ve sizi kaptırmamak için ayakları poposuna vurarak geri döneceği vaat ediliyor ama bu onu tamamen kaybetmenize de yol açabilir. Ayrıca, kalbiniz hala onun için çarparken, ilişkinizin tekrar başlamasını isterken bunu yaparsanız yeni partnerinize de haksızlık etmiş olursunuz. Empati yapın, sizi bu niyetle kullansalar hoşunuza gider mi?

11. Aceleyle, panikle, sabırsızlıkla bu yazıda veya başka bu tarz yazılarda tavsiye edilen ya da arkadaşlarınızın önerdiği her şeyi yapmaya kalkışmayın. Bir tavsiyeyi uygulamadan önce iyice düşünün. Tavsiye edilen şey size, sizin kişiliğinize çok ters mi, eski sevgilinizi sizden soğutması ihtimali var mı, durumunuzun özel şartlarına uyar mı, bu tavsiyenin işe yarayacağına ne kadar ihtimal veriyorsunuz?

12. Her ne kadar bu geri dönüşü talep eden siz olsanız da bunun için her tavizi vereceğinizi, dönmesi durumunda kölesi olacağınızı falan düşünmesine izin vermeyin.

13. Onun ayrılık sonrası ne durumda olduğunu, sizin hakkınızda neler düşündüğünü sorabileceğiniz birileri varsa onlara bunu sorabilirsiniz. Fakat bunu dikkatle, meraktan ölüyormuş ve cevaplar sizi çok fazla ilgilendiriyormuş gibi görünmeden, doğal ve rahat bir şekilde yapmanız lazım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İsteyenler İçin 13 Taktik

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin