xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Linkedin Kullanmayı Öğrenmek Lazım

0 1.408

Evet, etkin bir şekilde Linkedin kullanmak önemli diye düşünüyorum ama henüz bu düşüncemi hayata geçiremedim. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve Google Plus platformlarını kullanmayı, bu mecralarda tanıtım ve etkileşim yapmayı baya kavradım sanırım ama Linkedin kullanımı henüz oturmadı bende. Geçenlerde kuzenlerle toplanıp güzel bir kahvaltı yaptık, orada Nuran’la konuşurken aramızda bir ‘Linkedin önemli‘ muhabbeti oldu, Nuran söyledi ben dinledim daha doğrusu, konu zaten aklımdaydı ama iyice takıldı ondan sonra. Kendime ekstra işler bulmak gibi bir derdim yok bu ara, yaptığım işler yeterince oyalıyor beni, bu yüzden pek üstünde durmadım belki de, Linkedin’i daha çok iş ve eleman arayanlara yönelik bir platform olarak düşündüğümden. Oysa böyle bakmak doğru değil sanırım; orada gruplar ve iş-güç-kariyer-sosyal medya konularında makaleler var, gruplar var, insan işini geliştirmesine yarayacak bilgiler ve hatta belki kişiler bulabilir, ortamda faal davranarak sitesine ilgi çekebilir vesaire. Bu yüzden; evet, Linkedin kullanmayı öğrenmek lazım.

Linkedin nedir; aslında temel olarak internet ortamındaki diğer sosyal mecralardan pek farkı olmayan bir platformdur. Ama kendine özel bir konsepti var bir yandan; iş dünyası. Burada iş dünyasındaki yenilik ve gelişmeleri takip edebilir, iş fikirleri bulabilirsiniz; kendinize iş veya işletmenize eleman arayabilirsiniz, kariyer geliştirme fikirleri edinebilirsiniz, işiniz gücünüz hakkında tanıtım yapabilirsiniz, ortak arayabilirsiniz. İş ilanları verebilir, ilanları gözden geçirebilirsiniz.

sosyal medyada etkileşim

Linkedin üyesi olduğunuz zaman önünüze hakkınızdaki bilgileri girebileceğiniz bir sürü alan çıkıyor, bunları olabildiğince doldurmak lazım. Eğitim durumunuz, hobileriniz, ilgi alanlarınız hakkında ne kadar çok bilgi verirseniz göze çarpma şansınız o kadar artar. Nelerle ilgilendiğinizi, ayrıca nelerle ilgilenmek istediğinizi net bir şekilde ve anahtar kelimeler kullanarak belirtmeniz lazım. Linkedin profili hakkında yazmakta olan biri olarak kendi profilimin yetersiz olduğunu düşünüyorum ama siz bana uymayın. Ara ara profilimi daha iyi hale getirmeye çalışıyorum ama olmadı hala aslında. Birilerine ulaşmak, bağlantılar kurmak, marifetlerinize ilgi çekmek istiyorsanız bu gerçekten önemli oysa. Dediğim gibi, kafamda pek öyle amaçlar olmadığı içindir belki-ama olmalı aslında. Evet iş aramıyorum, ama birkaç gün önce bir gazetenin sosyal medya danışmanı gibi bir şey aradığını gördüm ve ilana başvurmayı şöyle bir düşündüm mesela. Aranan niteliklere sahip değildim ben ve deneyeyim, bir teklif sunayım desem de öyle bir işe ayıracak zamanım yoktu. Ama şunu düşündüm, başvurayım, diyeyim ki:’Ben 1-2 aylığına bu işi denemek istiyorum. Küçük bir ücret yeterli, ben aradığınız insan değilim. Ama sayfanızı daha ilgi çekici hale getirmeyi, ziyaretçi sayısını arttırmayı denemek istiyorum. Emeğimin karşılığında ayrıca şunu da istiyorum; çalıştığım süre boyunca Binkelam için sayfanızdan faydalanıcam. Ben de idare ettiğim Twitter sayfalarından sizin sayfanızı da faydalandırıcam.’ Böyle bir şeyler işte. Denerdim de, en kötü ihtimalle geri çevirirler, n’olacak? Ama asıl şuna takıldım; ya bir de kabul ederlerse? Şimdilerde hem web ortamında sıkı bir şekilde çalışıyorum, hem de takı yapmaya da zaman ayırmam gerekiyor, bir de bunu üstlenirsem? Zaten yorgun hissediyorum, daha beter yorulurum diye vazgeçtim. Demek istediğim şu; Linkedin kullanmak sadece mevcut işinizi geliştirmenize falan değil aklınıza pek aklınızda olmayan fırsatlar ve fikirler çıkmasına da yol açabilir. Bu yüzden öylesine bir profil yapmakla yetinmeyin, bulunmak olsun diye bulunmayın, kapsamlı bir profil yapın ve belli aralıklarla ortamı gözden geçirin mutlaka.

linkedin

Linkedin profilinize düzgün, güncel ve profesyonel bir profil fotoğrafı koymalısınız. Burası iş, meslek, kariyer, iş geliştirme gibi şeylerle ilgili bir platform; fotoğraf da ona göre olmalı. Sosyal medyada etkileşim çok önemli, bunu her gün biraz daha iyi anlıyorum; bu yüzden burada da insanlarla iletişim kurmalı, onları fark ettiğinizi göstermeli, takip etmelisiniz ki birileri de sizi fark etsin, sizinle iletişim kurmayı veya birine tavsiye etmeyi düşünsün.

linkedin nasıl kullanılır

Linkedin’de kendinizi güzel bir şekilde tanımlamanın, ilgi çekici bir şekilde sunmanın yolları nelerdir? Anahtar kelimelerle desteklenmiş iyi bir başlık, eğitim bilgileriniz, varsa sahibi olduğunuz web sayfaları, iş deneyimleriniz, dahil olduğunuz veya olmak istediğiniz sosyal yardım projeleri, hobileriniz ve yetenekleriniz, Twitter sayfanız; bunların hepsini göstermelisiniz. Sistem bunları nasıl yapacağınız konusunda yol gösteriyor size. İş arıyorsanız düşünün; kendinizi en mükemmel şekilde nasıl takdim edebilirsiniz? Geçmişte çalıştığınız yerler, yaptığınız işler, yapmayı hayal ettiğiniz işler, hangi konularda hangi konularda çok iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz; bunları hep belirtin.

Başka ne yapabilirsiniz, Linkedin grupları var, onları inceleyin, size hitap edenlere dahil olun. Beğendiğiniz makaleleri beğendiğinizi gösterin, söyleyecek sözünüz varsa yorum yapın, edecek lafınız olduğunda tartışmalara katılın. Her fırsatta fikirlerinizden, markanızdan, ürün ve hizmetlerinizden söz edin; tecrübelerinizi anlatın. Kendi sitenizdeki yazılara link de verebiliyorsunuz ayrıca. Her konuda olmaz herhalde ama konsepte uygun konularınız varsa olur. Ben bu yazıya Linkedin profilimde link vericem mesela, uygun bir konu çünkü. İnternetten para kazanma yolları konulu yazıya da vermiştim, o da uygundu. Sosyal medyayla, iş dünyasıyla ilgili şeyler özellikle uyar.

linkedin kullanmak

Linkedin’de platformun konseptine uygun konularda kendinizi geliştirme fırsatları da, işinizi daha ileriye taşımanızı sağlayacak iş fikirleri de bulabilirsiniz. Meseleniz iş bulmak ise, iş geliştirmek ise, mesleki konularda yeni fikirlere ulaşmak, iş çevrenizi genişletmek ise Linkedin bunun için planlanmış bir platform, katılmanızı tavsiye ederim. Tecrübesizliğinizden, giriştiğiniz alanda yeni olmanızdan falan çekinmeyin; bu sanal iş ortamı içerisinde iş dünyasının büyük isimlerine de, yeni mezunlara da, alanında 50 yıllık iş tecrübesi olanlara da, yola çıkmasının üzerinden 50 saat geçmiş olanlara da yer var. Siz yeter ki Linkedin nasıl kullanılır, onu öğrenin ve platformu etkin bir şekilde kullanın. Dikkat çekmek, ilişkiler kurmak istiyorsanız aktif bir şekilde kullanmalısınız tabii. Denemeye değer, ben inanıyorum. Kendim yeterince denemiyorsam; sitene yaz, bloglarına yaz, takı yap, sosyal medyada dikkat çekmeye çalış, duman olmuşum ben; o yüzden. Gerekli gördüğüm her şeye yetişemiyorum.

Linkedin premium olayı var bir de; ücretli Linkedin hesapları yani. Belli bir ödeme yaparak şu veya bu üyelik seviyesine çıkıyorsunuz ve size diğer üyelerden daha fazla olanak sunuluyor bu durumda. Mesela profilinizi görüntüleyen kişilerin bir kısmını değil hepsini görebiliyorsunuz veya profilinizi görüntüleyenler hakkında daha detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. Sizinle ilgilenen kişiler hangi coğrafyada yaşıyor, hangi sektörde, size hangi aramalar üzerinden ulaşmış; bu gibi. Ayrıca mesaj atabileceğiniz kişilerin sayısı daha fazla oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.